Postup ekologické likvidace v několika krocích:

 

Jak probíhá ekologická likvidace vozidel?

 

 1. Kontaktujete nás na telefonu 602 238 788 nebo na emailu info@likvidaceautovraku.eu a domluvíte si vhodný termín, kdy k vám můžeme přijet pro Vaše vozidlo určené k ekologické likvidaci.
 2. Přijedeme k vám a vozidlo odvezeme do našeho centra, kde proběhne ekologická likvidace vozu.
 3. Vystavíme vám zdarma protokol o ekologické likvidaci automobilu (likvidační protokol) vašeho vozidla.
 4. Následně proběhne bezplatná ekologická likvidace vašeho automobilu.
 5. Pokud máte zájem, vozidlo vám zdarma odhlásíme vozidlo z evidence vozidel na příslušném odboru dopravy.
 6. V posledním kroku provedete zrušení pojistné smlouvy u příslušné pojišťovny.

 

Odvoz vašeho vozidla při ekologické likvidaci zdarma po celé ČR

Jestliže není možné přivézt vaše vozidlo k nám, stačí nám zavolat na telefon 602 238 788 nebo napsat email na info@likvidaceautovraku.eu a my se vám obratem ozveme a budeme vás kontaktovat. Pro vaše vozidlo přijedeme na domluvené místo, které si sami vyberete a určíte si i vhodný čas. Na místě vám vystavíme potvrzení o převzetí vozidla pro ekologickou likvidaci.

Vyřazení vašeho vozidla z evidence vozidel

Pokud nechcete ztrácet drahocený čas ve frontě na odboru dopravy, je možné vyřešit vše za vás! Nechte svoje vozidlo ekologicky zlikvidovat u nás a my vše obstaráme za vás. Obstaráme také vyřazení technických průkazů.

 

Co budete potřebovat pokud budete chtít likvidované vozidlo vyřadit z evidence osobně?

 

 1. Velký technický průkaz vozu

 2. Osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz)

 3. Občanský průkaz, (pokud je vlastníkem vozidla firma, je nutné také doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání)

 4. Doklad o ekologické likvidaci vozidla - který vám vystavíme

 5. Obě registrační značky vozidla (SPZ)

 6. Vaší žádost o vyřazení vozidla z registru silničních vozidel

 7. Případně i plná moc v případě, že nejste majitelem vozidla (není nutné aby byla ověřená u notáře)

 

Ekologická likvidace automobilu jasně a přehledně

Co se starým vrakem, který vám jen zabírá místo v garáži? Zákon zní jasně. Autovrak je nebezpečný odpad a je nezbytné s ním i tak zacházet. Kvůli tomu, že obsahuje chemické sloučeniny, oleje a různé kyseliny ohrožující životní prostředí, musí být takový vrak předán do speciálního certifikovaného zařízení. Tam se postarají o ekologickou likvidaci v souladu se zákonem.

Společností na ekologickou likvidaci autovraků je v České republice přes 500. Spadají pod hlavičku Ministerstva životního prostředí a jejich platnou certifikaci si můžete ověřit na oficiálních webových stránkách ministerstva. Ověření platnosti dokumentu je důležité hlavně pro vás, protože se objevuje i několik podvodných firem, které lákají na vysoké a přemrštěné odměny za vrak. Nenechte se ale napálit, protože většinou jsou takové společnosti pochybné.

Společnost Eko-Likvidace působí na trhu už více jak dvacet let a má za sebou tým profesionálů, kteří se specializují jak na ekologickou likvidaci, tak na výkup náhradních dílů. Pro vozidlo si přijedou kamkoliv a zdarma, ať už je nabourané, nepojízdné či poškozené.

 

Co je potřeba mít za doklady, aby likvidace vozu proběhla hladce

Připravte si váš technický průkaz (malý i velký) a občanku. V případě, že nejste majitelem vozidla, budete potřebovat ještě plnou moc a občanský průkaz zastupující osoby. Pokud je automobil psán na firmu, budete navíc potřebovat výpis z obchodního rejstříku a plnou moc v případě, že nejste majitel společnosti.

 

Kde ekologicky zlikvidovat autovrak?

Máte-li doma automobil, který je již nepojízdný, nemůžete se jej zbavit, jakkoliv vás napadne. Ve chvíli, kdy už jej nebudete a ani nelze užívat, musí dojít k ekologické likvidaci vozidla. Celý tento proces má jasně daná pravidla, která je třeba plnit. Povinnosti jsou na straně majitele auta i firmy, která recyklaci provede. Výběr vhodného autovrakoviště je nezbytným krokem v případě, že váš vůz již dosloužil.

 

Výběr autovrakoviště

I vy nevíte, kde může ekologická likvidace vozidel proběhnout? Rádi bychom zdůraznili, abyste při výběru společnosti byli obezřetní. Stále totiž přibývá případů, kdy vám firma automobil sice zlikviduje, ale nevydává vám protokol o likvidaci, který je nutné předložit na dopravním inspektorátu při odhlášení auta z registru. Pakliže tento protokol vůz nemá, nemůže být odhlášen a vy máte povinnost i nadále platit zákonné pojištění.

Jak už bylo řečeno, likvidace autovraku se musí řídit zákonem. A ten také určuje, že tyto služby může provádět pouze taková společnost, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla. Je to pro vás při výběru autovrakoviště další komplikace? Už nehledejte! Jednoduše oslovte nás. Naše společnost AUTO – DÍL, s.r.o. se na ekologickou likvidaci vozidel specializuje, vlastníme zmíněný platný certifikát a máme oprávnění provozovat tyto služby. U nás máte jistotu, že váš vůz zlikvidujeme opravdu správně.

 

Prioritou je ochrana životního prostředí

Staré vozidlo obsahuje spoustu nebezpečných látek, jako jsou kyseliny, olej a další chemické sloučeniny. Je nutné, aby s nimi bylo zacházeno odborně. Správné nakládání s autem minimalizuje vliv škodlivého odpadu na životní prostředí a přispívá také k úsporám energie. Experti z naší společnosti dodržují přísné postupy a recyklují automobily v souladu s právními předpisy.

Zdarma odtáhneme váš vůz, ať už se nachází v Praze, Středních Čechách, Severočeském kraji či na mnoha dalších místech. Převezeme jej na autorizované autovrakoviště, kde se nejprve vypustí nebezpečné kapaliny, poté dojde k demontáži dílů a posledním krokem je rozdrcení.

 

Proč se obrátit při likvidaci starého vozu na naši společnost?

Určitá vás napadá, kolik bude ekologická likvidace vozidel stát. Možná vás tato skutečnost překvapí, ale jsme si jistí, že mile. U nás máte celý proces zdarma. Pokud nás oslovíte, vše za vás vyřídíme, aniž bychom po vás poté chtěli nějaké skryté poplatky. Výhod vám nabízíme daleko více. Váš vůz odtáhneme, ekologicky zlikviduje a doručíme potřebné doklady na dopravní inspektorát. Neváhejte nás kontaktovat.